środa, 23 września 2015

Przeprowadzki międzynarodowe, a zagrożenia terrorystyczne

W ostatnich tygodniach znacznie wzrosło zagrożenie atakami terrorystycznymi na świecie. Polska w dalszym ciągu wydaje się być pod tym kątem bezpieczna. Niestety nie można tego samego powiedzieć o krajach, do których niektóre osoby planują przeprowadzki międzynarodowe. Co można zrobić, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa i upewnić się, że miejsce do którego się wybieramy, nie zaskoczy nas nieprzyjemnymi sytuacjami?  • Sprawdź strony ministerstwa


Każdy kraj ma swoje ministerstwo spraw wewnętrznych i zagranicznych, posiadające własne strony www. Na tych stronach publikowane są komunikaty, dotyczące stopnia i charakteru zagrożeń, jakie może czekać w ich kraju na wszystkich lub przedstawicieli wybranych krajów. Zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę międzynarodową, należy dokładnie sprawdzić te strony.

  • Śledź wiadomości


Następnym sposobem jest śledzenie doniesień medialnych, na temat sytuacji w danym miejscu. Jeżeli od dłuższego czasu planujesz przeprowadzkę międzynarodową, bo na przykład kuszą cię niskie ceny w danym kraju, na pewno słyszałeś czy w takim miejscu dochodzi do jakichś zagrożeń. Jeżeli tak, upewnij się w jakich miejscach mogą one występować, jaki mają charakter i w jaką grupę ludzi są wymierzone.

  • Przesuń termin


Jeżeli akurat masz pecha i akurat w kraju, do którego jedziesz występują zamachy i zamieszki, dla własnego bezpieczeństwa jeszcze raz przemyśl, czy przeprowadzki międzynarodowe w takim kierunku są bezpieczne. Jeżeli masz możliwość, lepiej przesunąć w czasie decyzję o wyjeździe, na przykład do momentu, aż wszystko się uspokoi. Z pewnością będzie to lepsze rozwiązanie, niż ciągłe zamartwianie się twoich bliskich o to, czy nic ci się nie stało.

  • Jeśli musisz wyjechać


Jeżeli jednak musisz się przeprowadzić, bo zmuszają cię do tego różne sytuacje, zadbaj o bezpieczeństwo. Wybierz mieszkania w strzeżonych dzielnicach, dojeżdżaj do pracy trasami, które są dobrze chronione i unikaj skupisk ludzkich, mogących być celem potencjalnego ataku. Pamiętaj również o tym, aby dobrze dobierać sobie znajomych, a także nie wyrażać publicznie nienawistnych poglądów na temat religii, które mogą prowokować do ataku.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: http://przeprowadzki-do-niemiec.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz